| Smackdown a întrebat:

Daca o hotarare judecatoareasca devine definitiva si irevocabila prin nerecurare si judecatoria nu vrea sa-ti treaca pe hotararea ta acest lucru(definitiv si irevocabil) cu toate ca au fost platite taxele cerute de lege, unde te poti adresa?

1 răspuns:
| ikram a răspuns:

Pai poate nu a expirat termenul de recurs pentru tine, sau pentru partea adversa.
Din ce cauza nu doreste instanta sa declare hotararea definitiva si irevocabila? Trebuie sa-ti fi dat un raspuns nu? Spune raspunsul dat de instanta si pot incerca sa iti spun ce poate fi facut.