| anonim_4396 a întrebat:

Daca obtii venituri de pe Fiverr poti incheia un contract de cesiune a drepturilor de autor? Avand in vedere ca impozitarea drepturilor de autor este foarte avantajoasa.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU! Asa ceva se numeste evaziune fiscala. Tu nu apari pe lista aceea a persoanelor cu drepturi de autor.

| TpuNewbie a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns. Ca sa clarific, asadar, nu se considera drepturi de autor daca eu compun muzica si pentru acea muzica cineva plateste, dupa care o poate folosi oriunde si in orice mod doreste?

| anonim_4396 explică (pentru TpuNewbie):

Trebuie incheiat un contract de fiecare data cand primesti bani pentru drepturi de autor, adica pentru fiecare tranzactie. Pentru asta trebuie mers la notar si daca vrei sa faci un contract la distanta e foarte dificil.

| TpuNewbie a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles acum. Multumesc!