| anonim_4396 a întrebat:

Daca sa zicem ca voi investi in ripple xrp si voi tine banii in aceasta criptomoneda cativa ani pana va creste mai mult, pot plati impozitele la sfarsit? (vreau sa spun daca eu cumpar acum si nu vreau sa platesc impozitele la sfarsitul anului, pentru ca vreau sa tin in xrp mai multi ani. Sa platesc la stat la sfarsit tot dupa ce ii convertesc in lei sau euro)

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"banii in aceasta criptomoneda cativa ani..."

după trendul actual, pierzi toți bănuții

1 răspuns:
| NicolaeP a răspuns:

Deocamdată statul nu prea are control asupra cryptomonezilor, dar daca este o suma mare și o retragi pe card se poate ca anaf-ul sa se sesizeze. De obicei nu au nici treaba. Eu am investit de ceva timp și este ok