| Mihaelaaaa19 a întrebat:

Taxele la facultate se platesc la sfarsitul anului de studii, la inceput sau la sfarsit de an calendaristic?

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

De obicei se plătesc în 2 rate: una pana la sfârșitul lui noiembrie sau începutul lui decembrie și cealaltă până termini anul studențesc.
Dacă te tine buzunarul ii poți da toți odată la începutul anului sau la sfârșitul anului.

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Depinde de facultate. Se poate în doua cum a zis cineva mai sus, dar se poate și în 4.
Prima pana în noiembrie, a doua pana în decembrie, a 3a pana în februarie și a 4a pana în martie gen.

| Violleta2022 a răspuns:

Se platesc la inceput de an universitar.

| Mihaelaaaa19 explică (pentru Violleta2022):

Dau faliment asa rolling on the floor

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihaelaaaa19):

Daca astea sunt regulile facultati si nu-ti permiti, atunci nu mai faci facultate.
Ca nu-i obligatoriu.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de facultate, câte taxe sunt, poți să plătești o dată la 2-3 luni sau de două ori pe an.