| Ghettopenny a întrebat:

Daca trebuie sa platesc o facura/donatie paypal pot cumpara de la un paypoint?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce sa cumperi de la un paypoint? Acolo platesti.

| Prishille a răspuns:

De la un paypoint, se poate achizitiona un paysafecard - este o hartie ce contine un cod pin (asemanatoare cu hartia gen cod de reincarcare, eliberata in mod electronic, la cartelele prepay Orange, Vodafone).

Cu acest cod, sau pin de pe hartiuta poti face plati online, donatii etc. ATENTIE! Asigura-te ca sietul respectiv accepta aceasta modalitate de plata prin paypall-paysafecard, inainte de a achizitiona un paysafecard. Unele siteuri nu accepta plata decat prin carduri bancare, viramente etc...altele accepta o multitudine de modalitati de plata de la paysafecard pana la plata prin sms.

Un alt lucru pe care ar mai trebui sa il stii e ca nu gasesti la toate paypointurile, dar gasesti 99% la zebrapay. Vezi locatii unde poti gasi aceste terminale paypoint pe siteul oficial http://www.zebrapay.ro/locatii

Daca asta e raspunsul ce il cauti, mai multe informatii despre paysafecard poti afla pe siteul oficial www.paysafecard.com