| anonim_4396 a întrebat:

Daca vand un produs cu plata ramburs prin Posta Romana, exista vreo posibilitate sa pot ridica suma de ramburs direct de la Oficiul Postal si sa nu-mi mai vina acasa?

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu cred ca este posibil. Oricum, daca postasul nu te gaseste acasa cand vine cu banii, iti lasa un aviz in cutia postala si cu acest aviz ii poti lua de la posta.
Daca nu vrei sa se stie acasa de bani, atunci ar trebui sa contactezi personal postasul si sa-i spui.

| Dismally a răspuns:

Da, poti vorbi cu postasul sa-ti lase mandatul la ghiseu.