| iulianchitu a întrebat:

Salut, am comandat un produs si am efectuat prin posta romana-coletarie. Vanzatorul mi-a spus: "Asa cum am spus si La telefon coletul ajunge la oficiul postal. Se ridică de la oficiul poștal." Deci sa inteleg ca o sa-mi vina el acasa sau il ridic eu de la posta?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Primesti mandat acasa sa te prezinti la oficiul postal, dar la cum se misca cei de la Posta Romana mai bine te duci tu la OP si intrebi de colet.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se ridică de la oficiul poștal.
Colete mari poșta nu livrează acasă.

| mihai69 a răspuns:

Îl iei de la Poștă.