| iubesteOrezul a întrebat:

Daca vreau sa imi comand haine din strainatate si imi spune sa platesc cu carduri de credit de la Visa sau MasterCard cum procedez? Merg la ei sa imi faca un card? Si dupa?

1 răspuns:
| D4lid4 a răspuns:

Se accepta atat carduri de debit, cat si de credit. Daca vrei sa comanzi online ai nevoie de un card normal pe care sa ai banuti disponibili. Chiar daca pretul pe site este in euro poti plati cu un card in lei, deoarece majoritatea site-urilor mari convertesc automat Ron in Euro. Daca nu ai nici un card, atunci poti merge la orice banca si sa iti faci unul. Card debit = card pe care urmeaza sa pui tu niste bani, card credit = card cu bani imprumutati de la banca, iar dupa folosirea lor ti se percep anumite comisioane sau dobanzi, dupa caz. Daca mai ai nelamuriri just ask big grin