| SingleForOne a întrebat:

Daca vreau sa lipesc afise prin statii de autobuz, pe stalpi, etc, ar trebui sa platesc ceva undeva? (Sper ca advertising face parte de aceasta categorie)

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Afișajul stradal pe stâlpi și în spatii neamenajate este
sancționat :
Https://www.pressalert.ro/......al-ilegal/

Legea nr. 185/2013 privind amplasarea şi autorizarea mijloacelor de publicitate:
https://lege5.ro/......ublicitate

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Trebuie sa ai autorizare pentru afisaj de la primarie
2. Trebuie sa ai acordul proprietarului locului sa lipesti afisul (la stalpi: compania de electricitate sau de transport etc.).
In lipsa acestor acorduri, poti fi sanctionat usturator.

| Werrich a răspuns:

Mulțumesc mult pentru funda primită!

| LittlePoppy a răspuns:

La Primarie. Multe primarii nu permit afisajul liber, ci doar cu aprobarea lor. Si plata, evident.