| Kornuletz540 a întrebat:

Dacă vreau să-mi înființez o firmă și nu am capital necesar, pot lua un credit de la o bancă anume sau pot să iau bani de la stat, prin Start-Up Nation sau alt program de genul?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

O firma infintezi ieftin. Problema e cu ce te ocupi, si daca ai sanse de profit. Star-Up Nation nu aprobna orice petarda de idee. O banca vrea garanti ipentru sume mari.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu ai 1000 lei pentru a infiinta o firma, atunci mergi zilier cateva luni si strange bani!
Nici o banca nu-ti da credit daca nu ai un venit sigur care garanteaza rambursarea creditului!

| Violleta2022 a răspuns:

Poti lau credit de la banca DOAR daca ai ce pune gaj (casa, masina, apartament, bunuri imobiliare) sau parintii gireaza cu casa pentru tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O bancă nu dă banii fără garanții. Să ai un imobil sau alte propietăți pe care banca să pună ipotecă.

| johnnny123 a răspuns:

Nu ai capital să-ți înființezi o firmă? Să-ți înființezi o firmă costă câteva sute de euro.

Problema ta nu este că nu ai capital să-ți înființezi o firmă. Este că habar nu ai cu ce se mănâncă antreprenoriatul. Tu știi doar că "vrei", dar nu știi și "cum" să faci ceva.