| lucyannicolae a întrebat:

Pot face un credit de 120 de mi-l la banca dacă nu sunt angajat? Am înființat o firma de transport și mai am nevoie de niște bani

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O bancă nu este ONG de binefacere. Ea creditează pe cineva dacă are garanția restituirii împrumutului. Acesta poate fi garantat de o ipotecă asupra unui imobil sau de un venit din salar sau pensie.

| isemilia a răspuns:

De lei noi? Glumesti, nu?
Oricum ar fi, raspunsul este un categoric nu. Din moment ce nu ai dovada faptului ca poti returna acei bani, nu te vor ajuta. Mai ales 120 de milioane de lei (noi) nu vei primi, chiar si angajat daca ai fi fost.