| Mariajujijo95 a întrebat:

Dau funda! Daca vreau sa amanetez un obiect adica vreau sa merg la amanet sa amanetez o brosa imi trebuie acte sau sa semnez ceva sau sa am o anumita varsta sau pur si simplu dau brosa si iau banii? Trebuie sa dau si buletinul? explicati-mi va rog

Funda pentru raspuns complet!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal trebuie sa ai carte de identitate, varsta de peste 18 ani si sa semnezi contractul de amanet.
Se poate cere si sa faci dovada ca esti proprietara brosei.

| CataC a răspuns:

Musai cu buletin, musai major, musai contract... nu ti se va accepta fara pentru ca se poate dovedi a fi furata si va trebui sa raspnda cineva, in cazul de fata tu.
Bafta

| Marina92 a răspuns:

Trebuie sa ai peste 18 ani, sa vii cu buletinul si sa semnezi contractul pentru perioada pe care vrei sa amanetezi brosa.