| Mariajujijo95 a întrebat:

Dau funda! Daca vreau sa amanetez un obiect adica vreau sa merg la amanet sa amanetez o brosa imi trebuie acte sau sa semnez ceva sau sa am o anumita varsta sau pur si simplu dau brosa si iau banii? Trebuie sa dau si buletinul?

Funda pentru raspuns complet!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa ai buletinul, se vor face niste acte intre tine si cel de la amanet care sa-ti serveasca tie daca vrei sa o recuperezi si ca sa poti dovedi fiscului provenienta banilor, iar lui pentru a dovedi provenienta marfii. sigur ca trebuie sa fii major.

1 răspuns:
| StochirleaAlexandra a răspuns:

Oficial, trebuie sa ai 18 ani. Iti trebuie buletinul.