| Alecz_Alexandru_1992 a întrebat:

De cati bani ai nevoie pentru a deschide o casa de pariuri? si ce proceduri trebuie sa urmezi?

1 răspuns:
| ale28bz a răspuns:

Ca sa ai ceva scces e greu sa deschizi tu o casa de pariuri pentru ca iti trebuie foarte multe aprobari si garantii. in schimb poti cumpara o franciza a unei case de pariuri si in functie de de alegi
O alternativa mai avantajoasa este casa de pariuri deschisa in regim de franciza. Taxele de franciza variaza intre 100 si 2.500 de euro, in functie de brand. Suma necesara pentru amenajarea locatiei variaza intre 4.000 si 10.000 de euro, in functie de suprafata locatiei si mobilierul ales. De pilda, o casa de pariuri poate avea si un spatiu de jocuri de noroc amenajat, un numar mai mare de televizoare sau finisaje de lux.