| Lisa001 a întrebat:

De ce cand incerc sa-mi confirm cardul Visa pe paypal (inainte de a primi acel 4 digit code) imi da aceasta eroare: "We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card."?
Am fost si la banca si totul este ok cu cardul meu.

4 răspunsuri:
| FlorinM28 a răspuns:

De la ce banca este cardul? Cand ai fost la banca ai intrebat si daca ai limita la plata nesecurizata pe internet? De obicei acea limita este setata pe 0. Trebuie modificata. Pana la urma tot cei de la banca trebuie sa rezolve problema.

| demilovato92fan a răspuns:

Trebuie sa ai macar 7 lei pe card ( 2 dolari )... daca nu ai pune 7 lei pe card si incearca din nou...

| marius3506 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu cardul, daca vrei sa iti cumprei ceva in rate gen dintr`un magazin, exemplu eMAG, ai nevoie de un card de credit nu de un card (portofel electronic)

| nikosdumi a răspuns:

Pai ai zis ca "inainte de a primi acel 4 digit code". Tocmai acest cod format din 4 cifre, pe care il gasesti pe extrasul de cont, te ajuta sa activezi contul Pay Pal. Si, da, cred ca ai nevoie si de un sold pe el; eu l-am deschis demult si nu imi mai aduc aminte acest amanunt...