| AllmaGirl a întrebat:

Buna! Cand incerc sa imi confirm cardul la paypal imi apare "We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card." Ce pot face? Va rog rapid!sad

Răspuns Câştigător
| Vlafo a răspuns:

Contacteaza banca si intreaba-i daca prin cardul pe care il de-ti se pot efectua plati prin PayPal, daca da, atunci trebuie sa verifici foarte bine ce informatiile pe care le-ai introdus.
Numele complet, Adresa complete, numarul cardului, codul de securitate, etc.
Ca sa confirmi un card, rapid, trebuie sa ai internet banking, pentru ca ei iti blocheaza o suma de bani, la sumele blocate si acolo vei gasi un cod format din 4 cifre, ala trebuie sa-l introduceti in casuta de confirmare, pentru a putea confirma cardul.
Daca nu aveti internet banking, trebuie sa asteptati pana cand se deblocheaza acea suma, in contul lor si va aparea pe extrasul de cont, deblocarea unei sume, difera de la banca la banca, poate sa dureze intre 3-4 zile pana la 2 saptamani. Multu Succes.

5 răspunsuri:
| genTlemeNNN a răspuns:

Poi spune sa verifici din nou daca informatiile pe care le-ai dat sunt corecte.Problemele persista te rog introdu o cartela de credit diferita asta inseamna. Incearca sa bagi alt card sa vezi daca nu e din cauza bancomatului.winking

| AllmaGirl explică (pentru genTlemeNNN):

Stiu ce inseamna, dar nu stiu ce sa fac...adica am mai folosit online cardul, fara PayPal si a mers, dar de data asta imi cere PayPal si nu imi vrea cardul...informatiile sunt corecte, cardul e activ si nu stiu ce sa fac sa mi-l accepte, ca nu am altul

| genTlemeNNN a răspuns (pentru AllmaGirl):

In cazult acesta nu te pot ajuta.

| Vlafo a răspuns:

Sumele blocate sunt acele sume care se blocheaza automat in momentul cand faci o plata catre comerciant si sunt deblocate in contul comerciatului.
Daca ai internet banking, mergi in meniul contului pe care ai cardul, la Sume blocate, acolo o sa gasesti tranzactiile pe care le-ai facut in ultimele ore si codul va fi ceva de genul "PP* XXXX", suma care ti-o extrage din cont este de 1, 00 EURO sau 1, 50 EURO. Daca nu ai internet banking, va trebuii sa astepti extrasul de cont, asa cum am scris si mai sus.
O zi buna si mult success...