| Anyta2000 a întrebat:

De ce credeti ca majoritatea oamenilor isi doresc bani si nu sanatate? Voi ce va doriti? Bani sau Sanatate?

Răspuns Câştigător
| Daria163 a răspuns:

Sanatatea.Daca esti bogat si bolnav nu esti fericit.,, Banii nu aduc fericirea''

20 răspunsuri:
| spike625 a răspuns:

Probabil se gandesc ca banii pot cumpara sanatatea

| Jameson a răspuns:

Sanatate. daca ai sanatate poti face banii.

| Andrei899 a răspuns:

Amandoua le vreau

| FyTzE a răspuns:

Amandoua!rolling on the floor

| Mafia4ever a răspuns:

Pai sun prea orbiti de bani, aa am bani si pot sa-mi iau aia, aia, aia, dar la sanatatea nu se gandesc. Daca ar fi as vrea amandoua, pentru ca si banii au un rol important, daca nu i-ai avea... ar fi greu, dar cel mai mult sanatatea!~~~

| IoanaLoredana a răspuns:

Sanatate e normal.Lumea s-a schimbat si degenerat din rau in foarte rau. Oamenii o duc greu, traiesc de pe o zi pe alta si uita cand se roaga intai sa multumeasca totusi ca traiesc si uita sa ceara sanatate si au direct pretentia de a avea bani.Nimeni nu spune ca nu sunt oameni care o duc greu.Ai bani si nu ai sanatate, nu nu totul se rezolva cu bani.Da poate te tratezi dar jumatate de viata sa o traiesti prin spitale.Asta nu a insemnat ca ai cumparat sanatatea.
Oamenii care au bani, vor si mai multi bani. Oamenii modesti vor sanatate, Dumnezeu le-a dat 2 maini si 2 picioare.Ambitia de munca tine doar de ei.Banii vin doar muncind.
Mai vin si procurati sub alte forme necurate, dar aia sunt bani ce vin dar si pleaca.

| vali1985 a răspuns:

Sanatatea este mai importanta decat banii.Banii sunt putere, iar sanatate viata.

| BellaBellaBella a răspuns:

Se stie ca fara bani nu poti trai, banii sunt sursa de viata dupa aer, pentru ca si apa trebuie cumparata.
Banii sunt cel mai mare "drog" al societatii, al oamenilor. De aici apar personele parvenite, apar "calcari peste cadavre", apar inselari, apar de ce nu plecarile peste hotare, apare egoismul, ingamfarea...
Si totusi cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin; cu bani poti cumpara medicamente, dar nu sanatate; cu bani poti cumpara cel mai scump diamant, dar nu o sotie iubitoare si devotata, cu bani poti cumpara oameni, dar nu respect. Si totusi banii sunt atat de importanti.
Puterea banului este atat de mare incat este onorat si cel ce nu merita onoare, incat e vizitat si cel ce nu merita vizitat si e salutat si cel ce nu merita salutul.
Cand ai bani poti sa schimbi hainele care le porti, dar nu poti schimba caracterul, si totusi banii sunt mai importanti.
Barbatii cumpara cadouri frumoase iubitelor dar uita ca cel mai pretios cadou este dragostea, respectul, intelegerea, mangaierea,...; cand vine ziua unui prieten te gandesti la un cadou frumos, dar uiti ca cel mai frumos cadou pe care il poti cumpara nu se va compara cu simplul fapt de a-i fi prieten cu adevarat, de a-i fi aproape atunci cand e singur, de a-i reda zambetul pe buze atunci cand e trist, de a-i intinde o mana atunci cand a cazut.
Societatea nu este impartita in oameni prosti si culti, oameni cu bun simt si oameni fara bun simt, ci este impartita mai ales in oameni cu bani si oameni fara bani. (Am gasit si eu aceasta parere, chiar foarte adevarata si am vrut sa v-o impartasesc si voua.)

Imi doresc sanatate, pentru ca este cea mai importanta.

| capshunicka a răspuns:

Eu cred ca degeaba ai bani daca nu ai sanatate, iar daca ai sanatate poti chiar tu face sa ai si bani prin munca. Banii nu trebuie sa fie un scop, ci un mijlocitor.

| BellaBellaBella a răspuns:

Si apoi banii deoarece nu putem sa negam ca sunt si ei destul de importanti pentru a supravietui happy

| Alinuu24 a răspuns:

Cred ca banii pot cumpara sanatatea. eu imi doresc sanatate. sanatate sa ai k banii ii faciwinking.

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Sanatate. Sanatate-->Bani-->Dragoste-->Familie-->Fericire.winking Tu ce iti doresti?

| Daviiiiiid a răspuns:

Poi in primul rand sanatate! Pentru a putea face bani.mi se pare normal, nu?

| danina a răspuns:

Pai oamenii care au bani cred ca pot avea orice, se cred atat de puternici incat nu se gandesc ca si ei sunt oameni ca toti ceilalti. dar spre surprinderea lor banii nu pot cumpara sanatatea, dragostea, intelepciunea sau fericirea ( bani sunt doar un invelis al fericirii, nu ea insasi ). eu una as alege sanatatea pentru ca odata cu ea vine si fericirea.

| mabo a răspuns:

Acea majoritate la care te referi tu au parte de sanatate si de aceea se gandesc la bani,insa sunt si multe persoane care nu sunt in plina forma si iti garantez ca aceea isi doresc in primul rand sanatate.dar aici este o mica diferenta:in cele mai multe cazuri poti sa te faci bine daca ai bani, in schimb daca esti sanatos, prin asta nu cred ca poti scoate bani(ma intelegi tu...).eu nu am parte nici de sanatate nici de bani asa ca mi le doresc pe amandoua dar mai presus de orice mi-as dori sa fiu sanatoasa!

| Chelsea13 a răspuns:

Sanatate.E mai buna decat toate.Banii nu iti aduc fericire. Unele boli nici nu pot fi rezolvate cu bani. Poti da si toti banii pe care ii ai dar tot nu te mai faci sanatos.

| TheYoyogabi a răspuns:

Eu aleg sanatat pentru a face bani, dar unii aleg bani pentru a face sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sanatatea este pe primul plan, banii ii faci daca esti sanatos, altfel...
Multa sanatate iti doresc.

| carmen13 a răspuns:

Sanatate...dar nici banii nu i-as refuzabig grin

| Anyta2000 explică (pentru GlontulAreMereuDreptate):

Sanatate