| LanguageMaster a întrebat:

De ce EMAG are niște prețuri exagerate în comparație cu firmele concurente?
De exemplu, am văzut produse care la EMAG costă 5.000 de lei, iar la alte firme 2.500 de lei, WTF?

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Uita-te sa fie vandut de eMAG.
Eu nu am vazut pana acum diferente semnificative.
Intre eMAG si pcgarage de exemplu e diferenta de 5 lei la anumite produse.
Daca iau 4 produse in valoare de 500 ron e 2000 nu? Deci scot un pachet de tigari la afacerea asta...Mare afacere laughing
Sa-mi arati si mie unde ai vazut tu produs pe eMAG la 5000 ron si in alta parte acelasi produs la 2.500!

| LanguageMaster explică (pentru ROB3RT89):

Apropo, site-uri de genul compari.ro, price.ro sau shoppmania.ro ți se par ok?
P. S. Diferența asta am văzut-o la un SSD Samsung.
https://www.emag.ro/......DDXMRVBBM/
https://www.compari.ro/CategorySearch.php? st=Ssd++970+evo

| ROB3RT89 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Uita-te mai bine ce trimiti, al doilea link nu e bun, adica nu e spre SSD.
Cel mai bun mi se pare pcgarage.
E eMAG e bun si el dar e barand si de aia e mai scump putin!
Da-mi un link calumea sa vad si eu daca specificatile la SSD sunt identice, asa smasung iei si la 200 ron de 128 de gb dar si la 50000 de 2-3 tb cu o rata de transfer semnificativa!

| RAY a răspuns:

Pentru ca conform eMAG trebuie sa *** atenti pentru ca pe eMAG mai vand inca multi alti, bifeaza mereu vandut de eMAG, eu ma uitam la un s8 la 2000 de ron, acum e 2500 de ron

| sierra1 a răspuns:

In economia de piață se zice că nu e prost cine cere ci cine dă

| PainTech a răspuns:

Nu este cazul mereu. Unele produse au pret mai mare, unele au pret mai mic. Pe eMAG vand mai multe firme. Ar trebui luat in considerare si acest fapt.

| Țoglă a răspuns:

Ca să justifice reducerile de 60/70% de acum două zile de vinerea neagră, le cresc artificial timp de câteva zile.