| Silwian a întrebat:

De ce in magazinele de telefonie...preturile sunt afisate in Euro?

4 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Pentru ca statul NU LE-O TRAGE, asa cum ar trebui, pentru ca legea spune ca TOATE preturile trebuie sa fie in moneda nationala

asa ca profita si apoi te taxeaza in functie de cursul valutar, care e aproape INTOTDEAUNA in detrimentul leului

| Iote a răspuns:

Ca sa le creasca mereu preturile, in functie de cursul valutar.

| Strwberrs a răspuns:

Deoarece sunt si oameni care nu sunt din Romania si trebuie sa plateasca si ei.

| LittlePoppy a răspuns (pentru Strwberrs):

Zau? Cati straini cumpara din magazinele romanesti?