| anonim_4396 a întrebat:

De ce job-uri precum casier, distribuitor de pliante etc. necesita studii precum minimum diploma de Bacalaureat, avand in vedere ca nu ai nevoie de cunostinte superioare pentru aceste posturi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diploma de bac este un document care atesta oficial ca nu ai probleme cerebrale, angajatorii cauta persoane cu bac ca sa nu piarda timp.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce bacul inseamna cunostinte superioare? inseamna cunostinte de baza

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Da, bacul demonstreaza ca nu esti idiot... desi sunt si multi idioti cu studii superioare.winking

| christine99 a răspuns:

Pentru ca in anumite zone, de exemplu Moldova sunt putine locuri de munca si isi perimit sa ridice standardele.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Asa-s legile. Altfel sunt de acord cu tine, sunt destui cretini cu bac...

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Unde ai citit asta.Nu necesita nici o diploma de bac.
La bagat pliante iti trebuie conditie fizica buna.