| anonim_4396 a întrebat:

De ce oameni [tinerii] nu se implica in afaceri cu, costuri mici, dar se vaita ca nu au bani?

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cand deschizi o afacere si este pentru prima data cand nu mai depinzi de altii si tu faci totul e o problema pentru toata lumea.Banii sunt principalul motiv sa te temi ca afacerea nu va merge si iai pierdut, de unde sa stii ca afacerea va merge? Aceste chestiuni le-am trait si eu cand am deschis o afacere cu mult timp in urma dar cu speranta in suflet si cu gandul ca Dumnezeu ma va ajuta totul a fost foarte bine.

| marioBARCELONA a răspuns:

Datorita educatiei, majoritatea gandesc ca au dreprul la tot ce este mai bun dar din pacate fara munca.Adevarat ca nu munca fizica care te extenueaza la maxim iti aduce si standardul la care visezi.Noi ca popor nu avem acea educatie financiara de care dispun cei din vest.Valorile sun inversate. Din pacate modul celor tineri de a gandi ii expune la pericole mari atunci cand sperante au fost desarte si nu au construi pe o fundatie solida ci pe nisipuri miscatoare.Sistemul este oribil.Imi aduc aminte ca pana si coministii aia nenorociti iti ofereau 6 luni, calificare la locul de munca.Scoala nu te pregateste la OBIECT.Stim foarte bine ca fara o initiere de calitate si cu un efort sustinut din partea celui interesat, rezultatele nu pot fi multumitoare.
ONOARE si RESPECT!

| hmmmmmmmm a răspuns:

Pentru ca nu e totul "ca la carte". Nu incepi astazi o afacere si maine iesi pe profit. Si cu cat este mai mica afacerea respectiva, cu atat si profitul este mai mic. Si plus ca legea e facuta de asa natura sa te oblige sa dai cat mai multi bani statului (daca se poate si aia pe care nu ii ai).

| RuSuLeTzZz a răspuns:

Pentru ca. oamenii tineri.nu au inca bugetul necesar pentru a porni o afacere pe timp de criza! straight face Think about it.