| SupradozaDeVise_9150 a întrebat:

De la exact ce varsta poti sa lucrezi vara big grin?

Răspuns Câştigător
| crysty45 a răspuns:

Legal de la 16 ani dar trebuie declaratie de la parinti ca poti sa lucrezi.

5 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

Nu conteaza varsta, desii probabil ii peste 14 ani. Dar sa stii ca la angajare o sa-ti ceara o declaratie de la parinti cum ca sunt de acord sa te angajezi.

| CarmenR a răspuns:

Daca ai acordul parintilor, parca de pe la 15-16.

| Monycina a răspuns:

happy Eu as zice ca e mai misto ca lucrezi de la 18 in sus big grin cu carte de munca fiindca aia conteaza la pensie rolling on the floor[Parerea mea] De la 15 in sus

| dRsClaud a răspuns:

Eu zic ca cei peste 14 ani care au deja buletin dar asta nu conteaza cu buletin sa fara pentru ca nu te angajezi, eu am lucart la metro/selgros etc la descarcat diferite si mi-a picat foarte bine acum depinde de tine

| Kardinal a răspuns:

De la 16 Stiam eu...