| Ingognito a întrebat:

De unde pot face rost de un card cadou pe care sa il folosesc ca si card de credit? Vreau sa fac si eu un abonament la un site de jocuri si pot doar cu cardul doar ca eu nu vreau sa bag cardul de credit, stiam ca pot sa fac un card cadou pe care sa il folosesc ca si card de credit, dar de unde iau de la banca? Sau pot folosi gen unul de la eMAG? Si care este minimul care il pot baga?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

BRD-ul, First Bank, au carduri cadou. Nu cred ca sunt reincarcabile. Poti intreba la ei.

| Ingognito explică (pentru Salontanul):

Pai si ma duc la brd si zic ca vreau un card cadou si trebuie buletin?

| Ingognito explică (pentru Salontanul):

Si trebuie sa am cont la ei?

| Salontanul a răspuns (pentru Ingognito):

Nu cred! Alea sunt fara cont. De aia nu se pot reincarca. Cele reincarcabile sunt atasate unui cont.

| Salontanul a răspuns (pentru Ingognito):

Buletin nu, Cartede Identitaate eventual! Eu nu mai lucrez la BRD de 3 ani si nu-mi mai amintesc bine. Dar nu cred ca trebuie. De aia estecardcadou ca nu-l iei pentru tine ci il faci cadou cuiva. In cazul tau este treaba ta daca-l pastrezi dar el asa a fost facut (gandit) initial.

| Ingognito explică (pentru Salontanul):

Ok mersi o sa incerc la brd

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am băgat un minim de 20 de lei.

| Ingognito explică (pentru sadrian46):

La ce

| sadrian46 a răspuns (pentru Ingognito):

La netbet de exemplu.