| alex337 a întrebat:

De unde pot lua bilete de avion ieftine? Gen, am gasit un site am gasit Arad Bucuresti 2 persoane dus intors 40 euro dar mai imi adauga taxa de tranzactie de 36 de eur :/! cum pot scapa de taxa asta?

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Ryanair. Am gasit bilet Timisoara Bucuresti cu 8 euro. Probabil Arad e cu 1-2 euro mai mult

| alex337 explică (pentru alex495):

Bun si cand cumpar de pe site-ul lor cum ajung in posesia biletelor?

| alex495 a răspuns (pentru alex337):

Probabil ca iti da posibilitatea sa printezi chitanta /bilet ceva sau te au in baza de date, la check in iti cer buletinul/pasaportul sa vada daca tu esti respectivul

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este capcana! Multe siute-uri cu bilete procedeaza la fel, avertizeaza pretur foarte mici, dar cand te dcui sa platesti iti adauga scaunul, taxele de aeroport, taxa de procesare si biletul ajunge cel putin dublu la pret.
Mai bine intrii pe site-ul companiei aeriene cu care vrei sa zbori si cumperi de acolo bilete.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cele mai ieftine bilete le vei gasi mereu pe site ul companiei aeriene

| benygaidaci a răspuns:

Wizzair mi se pare un site rezonabil.