| totElodia a întrebat:

Din ce afaceri / joburi credeti ca pot scoate un profit / salariu anual de minim 60.000 euro? ( Nu conteaza neaparat valoarea investitiei initiale sau eventualul efort pe care il voi depune ).
P.S : va rog, nu spuneti "prostitutie" sau "trafic de droguri/organe etc." pentru ca nu asta astept ca si raspuns.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa scoti aceasta suma anual. Gandeste-te la ce impozite vei avea, si ce profit vei incasa, incat sa iti ramana tie 60 000 de euro. Cu parere de rau iti spun, Romania se duce la vale.

| panther2007 a răspuns:

Domeniul IT e cel mai profitabil dar trebuie sa cunosti toate elementele de baza lucru ce necesita multa documentare si enorm de multa practica.
Avocatura aici trebuie sa devi un as ca sa castigi bine.
La noi in tara cam slabe sanse pentru un asemenea profit,

Răspuns utilizator avertizat
| Madutzza98 a răspuns:

Avocata

| danicool12 a răspuns:

In domeniul IT se castiga foarte bine in functie de lucrare se poate ajunge chiar si la 15.000 20.000 euro pe un singur program

| marian1199 a răspuns:

Ar insemna 5000 de euro pe luna deci este cam greu dar poate deschizi o afacere cu ce iti place tie si crezi ca e profitabil, sau un magazin care sa mearga, ceva cen lidl sau mega image, poate intr-un loc fara magazine, si desigur un magazin care sa aiba de toate. Dar daca vrei job, pentru 5000 de euro pe luna...ar trebui sa fi foarte foarte buna.