| totElodia a întrebat:

Am o matusa ce dispune de aproximativ 400.000 euro pentru infiintarea unei afaceri, dar nu e 100% sigura ce anume. Din cate am inteles doreste un profit brut de apx 5000 / 6000 euro pe luna (60.000/72.000 euro/an). Ce afacere credeti ca poate infiinta sa genereze un asemenea profit? (nu conteaza din ce categorie, dar sa fie legala)
P.S: Nu-mi spuneti ca e imposibil sa scoata profitul asta, pentru ca nu e asa.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi si la citi bani are nu are si oameni care să o indrume? Te pune pe tine să cauti solutii pe TPU? Eu nu cred că are ea atîtia bani cum zici tu acolo, pe net nu poti fii sigur dacă ce zice cineva e adevărat s au nu, că la dat din gură si ne făcut nimic sinte m ași, noi romînii.

| Danzell a răspuns:

Profitul e realizabil.
Dar daca nu stie ce vrea... mai bine spune-i sa renunte pentru ca asa o sa ii piarda aiurea.

profitul va fi in functie de cat trage. Si o sa ofer un sfat care e valabil pentru toti care vad raspunsul. Banii nu se fac foar investind in ceva. trebuie implicare si o baza de cunostinte solide de administrare a unei afaceri.

la ce se pricepe matusa ta?, in ce domeniu i-ar place sa lucreze?