| IonutValeriu a întrebat:

Dropshippingul mai functioneaza in zilele noastre si va mai functiona in viitor?

Cam de cati bani ai nevoie minim pentru a incepe o afacere de genul?
Poti obtine fonduri europene pentru asa ceva?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fondurile europene se aloca numai pentru productie industriala si agricultura, nu comert, nu dropshipping, nu jocuri de noroc, crasme, sali de joc sau alte distractii.
Chiar si pentru acele proiecte serioase, se percepe proiect serios, locatie, autorizari, firma, cont bancar si 60-70% din suma sa o ai deja, iar ei iti dau numai restul, de 30-40%.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Avind in vedere ultimele mizerii operate de catre UE, nu te-as sfatui sa te ingropi in asa ceva. Pe de alta parte, in zona continutului digital e o maaaare nebunie - crypto/NFT, onlyfans si altele de genul (nu neaparat nuditate, ca presimt cum o sa sara unii in sus), programare on demand, grafica.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu se dau fonduri europene pentru asemenea mizerie wtf. Dropshipping-ul este o găinărie de scos bani de buzunar dintr-o sursă de venit instabilă. "cam de cati bani ai nevoie minim pentru a incepe o afacere de genul?" având în vedere că tot ce comanzi o să fie din China, între 1000 de lei și cât mai mult.

| DidiPuscariasu3 a răspuns:

Personal nu am cunoștințe în domeniul în care dumneavoastră vă referiți, iar TPU nu este cel mai bun website pentru sfaturi în cum să manageriezi o afacere, pentru că așa oricare poate să-și dea cu părerea și nu se ajunge la nimic concret.

Singurul sfat pe care-l vi-l pot oferi este să vă interesați de aceste detalii dacă cunoașteți persoane care lucrează în acest domeniu sau într-unul similar și să vă explice mai în detaliu.