| cryyysss a întrebat:

Este adevarat ca un procesor AMD-Phenom-II-X6-1045T are performantele la fel de buna ca a unui procesor Intel core i5 k2500k?

Răspuns Câştigător
| ovidiu8msn a răspuns:

Raspuns: Nu.

6 răspunsuri:
| Instinkt a răspuns:

Depinde la ce este folosit procesorul...pentru jocuri e mai bun Intel-ul si amd mai bun la jocuri depinde acum si de configuratia pc-ului(ram, hard, sistem de operare) in general Intel-ul e putin peste amd dar la pret este cu mult mai scump

| ovidiu8msn a răspuns:

Ce frecvente au? Banuiesc ca AMD-ul are 2, 70GHz.

| cryyysss explică (pentru ovidiu8msn):

Amd phenom ii x6 1045t 2.70/ viteza turbo 3.20 GHz, procesor i5 2500k 3.30 GHz

| servicelaptopuristorepc a răspuns:

In ziua in care amd ajunge la aceleasi performante cu Intel atunci va fi grav, ma refer la procesoarele din aceeasi generatie.

| cryyysss explică (pentru servicelaptopuristorepc):

Trebuia sa raspunzi cu "da" sau "nu"...numai ma lua pe ocolite ca tarani

| servicelaptopuristorepc a răspuns (pentru cryyysss):

A fost destul de concludent, nu trebuie sa fi taran in vorbire.