| allex13 a întrebat:

Procesorul AMD PHENOM 2 X6 1045T ruleaza cu toate core-urile pe windows xp pe 32 de biti?

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu-mi aduc aminte sigur, dar mai bine instalează-l pe ce pe 64 de biți, că merge sigur.
Sau și mai bine, instalează Windows 7, că merge perfect pe 2Gb de ram.

| BLKZ a răspuns:

Da, dar de ce ai pune un procesor bun pe un windows invechit?

| allex13 explică (pentru BLKZ):

Pentru ca am doar 2GB de ram.

| AgathaRo a răspuns:

Vezi ca ar trebui sa poti debloca procesorul sa poti folosi sistem de operare la 32bit.

| allex13 explică (pentru AgathaRo):

Si la capitolul windows 7 ce sa aleg? 32 sau 64 biti?

| AgathaRo a răspuns (pentru allex13):

Asta depinde daca ai 4gb + memorii atunci pune pe 64biti sa iti functioneze toti ramii.