| Burzea a întrebat:

Este cineva în măsura sa ma învețe și pe mine ce as putea sa fac sau dacă mai e ceva de făcut?
Am avut un credit la Cek bank și dupa aproximativ un an am făcut refinanțare la ING. Cei de la ING au preluat creditul de la Cek urmând ca eu sa plătesc rata la ei. După aproximativ un an ma găsesc cu un cont deschis la Cek în valoare de 700 lei, habar nu am avut ca exista sau ca ar mai fi ceva de plătit. Odată ce cei de la ING au aprobat refinanțarea și au spus ca au plătit tot la Cek, am crezut ca să încheiat definitiv cu cekul. Ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai inchis contul si suma s-a strans din administrare de cont si alte comisioane. Cei de la ING ti-au preluat creditul dar nu ei inchid contul ca nu sunt titulari de cont!

| Burzea explică (pentru Salontanul):

Măcar trebuia sa mi zica, cei de la ING astăzi mi au spus ca nu au văzut toată suma la biroul de credite și a rămas o diferenta de bani și la asta s au adăugat comisioane. Astăzi am aflat ca nu trebuia ca cei de la ING sa mi fi dat toți bani pana când nu închideam contul de la cek, trebuia sa plătesc eu pentru greșelile lor?

| Salontanul a răspuns (pentru Burzea):

Asta e! Si eu am patit la fel prin 1999 cand eram la inceputul lucrului cu bancile. M-au bagat in biroul de credit 7 ani si n-am mai putut lua credit tot din vina lor. Ei au zis ca ma scot din birou daca i-au credit tot de la ei dar am refuzat. Poti sa contactezi https://csalb.ro/ sau sa-i dai in judecata dar nu cred ca vei castiga! La CSALB este gratuit. Incearca!