| Girly97 a întrebat:

Este cineva membru al panelului online DataDiggers? Daca da, a ajuns cineva la suma de 10 euro si a cerut sa fie transferati in contul vostru bancar personal? Am atins astazi suma de 10 euro si astept mailul care imi va cere datele pentru transfer insa nu sunt sigura daca sunt seriosi sau nu. Mi-ar putea face ceva rau? Sa am incredere in ei?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai cont de pyapal, cum crezi tu ca ei iti vor trimite banii?
Tu nu ai citit ca nu exista alta metoda de plata?!

Normal ca ti se ia comision cand primesti bani in cont, toti fac asta, este perfect normal!

Răspuns utilizator avertizat
| Girly97 explică:

Buna ziua, am o mica nelamurire. Sunt membra a panelului DataDiggers in care primesc invitatii pe email la sondaje de opinie si castig bani. Am ajuns la suma de 10 euro luni iar ieri am primit mail in care mi s-a cerut numele complet, codul IBAN si numele bancii. Mi-au spus ca nu voi plati niciun comision, totul fiind suportat de ei. Au efectuat transferul de pe aplicatia de mobile banking a bancii ING pe la ora 12 si am primit recompensa (46lei) la ora 14 insa se pare ca mi s-a retinut un comision de 5lei. De ce m-au mintit ca nu platesc comision?

| Antonies a răspuns:

Banii nu ti se trimit in paypal?

| Girly97 explică (pentru Antonies):

Ba da dar nu am cont de PayPal si nici nu vreau sa imi fac unul dupa ce am inteles ca as avea comision de primire bani.

| Antonies a răspuns (pentru Girly97):

Alege altceva atunci. Am intrat si eu din curiozitate pe acest site si am vazut ca are mai multe metode de plata. As fi si eu interesat, cum te pot contacta? Sau spune-mi in cat timp ai facut acei 10 euro facand chestionare te rog.

| Girly97 explică (pentru Antonies):

Nu stiu exact ziua sau luna dar imi aduc aminte ca mi-am facut cont in panelul DataDiggers cam pe la sfarsitul lui noiembrie anul trecut. Mi-am completat profilul si am inceput sa primesc sondaje, uneori mai des, alteori mai rar. Au fost cateva invitatii care nu se potriveau cu profilul meu sa cu cerintele lor insa ma bucur ca am reusit astazi sa ating pragul de 10 euro.

| Antonies a răspuns (pentru Girly97):

A durat ceva, 1 an pentru 10 euro.

| Girly97 explică (pentru Antonies):

Da, stiu insa ma bucur ca am reusit...