| SilentDark a întrebat:

Este posibil sa imi impart contul bancar in mai multe parti? Adica, spre exemplu, banii proveniti de la o anumita firma sa se duca intr-un loc, banii sa zicem de alocatie sa fie pusi intr-un loc, etc.

Ideea este sa nu se adune la un loc, in sensul ca daca trebuie sa scot 5% din banii primiti de la firma, sa ii scot din acea portiune din cont unde se afla stransi doar acei bani, si nu din totalul banilor pe care ii am, pentru a nu trebui sa fac de fiecare data calcule.

Vreau sa fac o astfel de "partitionare" a contului, daca se poate, in loc sa fac alte conturi in care sa ii pun separat.

Multumesc!

4 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Poti sa iti faci alt cont bancar! Sa il imparti, nu.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Din câte stiu poți face in asa fel încât banii sa extragă din cont datoria care o ai de achitat sau poți folosi cecuri. in acest mod banca iti transferă datoriile pe care le ai. Dar ti-l ia din suma totala, nu poți fractiona contul in mai multe parti din cate stiu. Eventual poți deschide mai multe conturi dar asa ar fi o mare bătaie de cap pentru tine. Sper ca te-am ajutat. Baftă!

| NimeniSiAtat a răspuns:

Din câte stiu poți face in asa fel încât banii sa extragă din cont datoria care o ai de achitat sau poți folosi cecuri. in acest mod banca iti transferă datoriile pe care le ai. Dar ti-l ia din suma totala, nu poți fractiona contul in mai multe parti din cate stiu. Eventual poți deschide mai multe conturi dar asa ar fi o mare bătaie de cap pentru tine. Sper ca te-am ajutat. Baftă!