| Nuta_Marius_1998 a întrebat:

Este profitabil să minezi Bitcoin (39 890.93 lei) cu gtx 1050 ti?

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Nu, nu mai este profitabil sa minezi Bitcoin si cu siguranta NU se mineaza cu o placa video ca aia, ci sunt de preferat cele mai bune. Altfel, nu faci decat sa consumi curent degeaba. (si aici vorbim de foarte mult curent)

| doctorandus a răspuns (pentru Ronnix):

Cu PC-ul, adevarat. ASIC-urile au scos din joc minatul cu PC-ul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ronnix):

In momentul de fata nici cu un ASIC nu prea faci mare lucru...

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

E profitabil sa minezi orice cu o placa de minat laughing Si nu cu un computer normal ci un rig special facut pentru asta.

| RoCkKiD a răspuns:

Una singura? nu! Plus ca o sa te omoare ai tai cand vad factura la curent.

| 0k8 a răspuns:

Minatul mai e la moda?