Întrebare recomandată | alex19051988 a întrebat:

Eu am card de debit in lei si euro la ING si vreau sa stiu cat sunt comisioanele pentru retragere bani de pe card la alte banci. Eu am patit-o odata intr-o dimineata sa nu fie bani in bancomate la toate bancile ING din Arad si vreau sa stiu care sunt bancile cu cele mai avantajoase comisioane daca nu ai card de la ei. As vreau sa stiu la ce alte banci sa imi fac carduri de debit si sa aiba comisioane atat de mici cum are ING, dar care sa aiba sedii in strainatate atat in Europa cat si Canada si Sua asa cum este ING.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Comisioanele sunt scrise in contractul pe care l ai facut cand ai facut cardul.

| alex19051988 explică (pentru suntserios):

La cardul meu stiu ce comisioane am, dar nu stiu ce comisioane am daca retrag de pe alt bancomat gen Raiffeisen, BCR, BRD etc. si imi doresc sa imi mai fac si alte carduri, dar care sa aiba filiale in majoritatea tarilor Europa si Canada cand vreau sa ma duc intr-o vacanta.