| ggalilei a întrebat:

Fratilor,ce afacere ar mai merge in ziua de azi in Romania? Taximetria e pe butuci,abia mai supravietuieste,o taraba in piata am inteles ca e cam tot la fel,iar ca sa pornesc o afacere mare nu-mi ajung banii, nu am decat vreo 5000 euro (aprox. 200 milioane vechi).Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Taximetria merge daca ai minim 2 statii in masina si licenta proprie si esti fasnetz si discret si nu cazi repede la amenintari tiganesti!
Taraba in piata merge daca prinzi macar un semi-vad si vinzi la specula exact ce ti se cere in momentul ala si te scoli zilnic la 5 AM.
Energiile regenerabile trebuiesc introduse in reteaua publica pentru a deveni profitabile si aici apar smenurile la nivel inalt. 5k de euro reprezinta doar suma cu care faci rost de telefonul omului care iti faciliteaza accesul la fonduri. Nimic mai mult.
Daca vrei sa faci agricultura, du-te la tara, cauta un sat mai saracel asa pe langa un oras mare fa-ti un solar din folie si lemne, pune rosii 2 culturi pe an apoi castraveti tarzii sau pastai si cu o rable de Dacia break faci piata cu familia.
Nu te astepta cu banii astia disponibili sa dai vreun tun, dar in 3-4 ani ii inzecesti daca te ocupi exclusiv de asta!

Succes!

6 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Agricultura.Pe suprafata mare de teren ce poate fi inchiriata.Indiferent ce vor face oamenii, au nevoie sa manance.

| costan a răspuns:

Uite aici o afacere garantata dintr-un joc, vezi despre ce este vorba: http://bit.ly/12De2Fn

| MCG a răspuns:

Incearca ceva pe energie regenerabila, punem pariu ca asta nu o sa moara nici in Romania!

| sebySalut a răspuns:

Sal ti-as recomanda o investitie in ceva actiuni care sa iti aduca venit lunar contacteaza-ma la id de mes business.seby@yahoo.ro si vb eu lucrez in domeniu business online!

| Alex95BV a răspuns:

Poti sa faci bani buni fara sa investesti nimic si cu efort minim. Vezi aici http://www.youtube.com/watch?v=1_Uzb1h1l3g :)