| Dany3103 a întrebat:

O idee de afacere care ar merge in ziua de azi in Romania? Sub 3000 de euro.

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Placintarie sau covrigarie. Ieftin si foarte simplu. depinde desigur ce loc inchiriezi...

12 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Depinde foarte mult de orasul/zona unde te afli... daca esti la munte/mare poti inchiria si oferi servicii turistilor; poti incerca niste fast-fooduri dar conteaza enorm zona si orasul. spre exemplu intr-un oras universitar sau in apropierea unei scoli ai trafic mai mare deci si clienti mai multi dar pe perioada verii e cam gol. plus trebuie sa iei in calcul chiria pentru zona respectiva. si oricat de bine crezi ca ti-ai facut calculele in general sa deschizi o afacere o sa iti ia cu 25%-75% mai mult decat ai crezut..si pentru profit nu uita ca ai si un tva considerabil in Romania. cel mai simplu e sa ai o aptitudine/talent pe care sa-l folosesti si de pe urma caruia sa faci profit direct

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fabrica de hartie igienica happy... Macar cu ce ne sterge sa avem!
Iti trebuie o masinarie speciala pentru asa ceva si multa multa multa maculatura.

| NemNUZ a răspuns:

Pai in primul rand conteaza unde stai, la sat sau la oras e diferenta. In Romania pe primul loc e mancarea dar daca stai de exemplu in Cluj ca si mine nu are niciun rost sa iti deschizi ceva fastfood sa zic. Daca stai la un oras mai mic sau ceva sat eu ceva de genul acesta as deschide. ( Oricine vrea o mancare calda si gustoasa), in schimb daca stai la oras gandeste-te la ceva inedit cum ar fi sa inchiriezi atv-uri daca stai printr-un relief cu ( munti dealuri etc) ceva zona turistica, daca te,, duce capul,, o sa iti vina tie o idee daca nu, nu te sfatuiesc sa te apuci de afaceri ( ma refer gandeste-te tu, nu intreba pe alti) big grin

| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

Cateva idei buna de afaceri profitabile am vazut pe acest site:

Firma de publicitate: http://www.afaceri-profitabile.com/firma-de-publicitate.html

sau

Crescatorie de ciuperci: http://www.afaceri-profitabile.com/crescatorie-de-ciuperci.html

| DragosMentol a răspuns:

Salut,
o investitie in cel mai mare site de Penny Auction din lume.
Iti scoti banii in doua luni, iar in a treia esti deja pe profit.

Contact: jus7_me95 pentru detalii.

1 din 200 persoane ce navigheaza online din intreaga lume intra zilnic pe acest site si are o vechime de 14 ani.

| DragosMentol a răspuns:

Am multe idei de afacere.Una ar fi sa faci patiserii exact langa Fornetti.
Omul care trece in zona stie deja ca se afla un Fornetti acolo, mergand sa-si cumpere ceva de mancare trece pe langa patiseria ta.Un pateu la Fornetti e jumatate din cel de la o patiserie si costa si dublu.Eu am vazut asta in zona mea, iar patiseria care e deschisa de 3 luni a reusit aproape sa bage in faliment Fornetti-ul din zona cu o activitate de peste 3 ani, nemai avand clienti.

Este o idee foarte buna si poti face un adevarat lant de patiserii.

| Adib123 a răspuns:

Gasesti multe idei de afaceri cu investitii mici pe http://3afaceri.blogspot.ro/. Mult succes!

| mister1234 a răspuns:

In Romania nu merge nici un fel de afacere. Merge doar daca ai relatii laughing) tot se fura :-J solutia este sa emigram :X

| luchyanu a răspuns:

Salut big grin. Ceva Gen : Vanzator de inghetata? Reparatii auto, Firma livrari, Magazin inchirieri, etc.

| MarianaSoare a răspuns:

Http://www.scnetromania/MarianaS inscrierea este gratuita

| Radu_Alex_1998_vRQx a răspuns:

BANI USOR SI RAPID OBTINUTI. MINIM 2400 RON PE LUNA
CEA MAI NOUA METODA DE BANI PENTRU ROMANI.
BANI RAPID SI SIGUR PE INTERNET. TESTAT! EU AM OBTINUT
2.140 LEI IN 3 SAPTAMANI! E RANDUL TAU!
FUNCTIONEAZA! SINGURUL CARE FUNCTIONEAZA CU
ADEVARAT! Nu este nici o gluma, crede-ma! Depinde numai de tine daca vrei sa citesti acesta pagina sau nu, eu nu pot sa spun ca10 minute de citit iti va schimba viata si portofelul, depinde numai de tine! Poti  FACE BANI USOR SI REPEDE. Crede-ma am incercat toate metodele posibile si aceasta este calea! Poti sa faci o gramada de bani repede si tu. E testat!
Ce trebuie sa faci prima data este sa citesti cu atentie pana la sfarsit textul.
In urma cu ceva vreme navigam pe internet, cand am descoperit un articol asemanator in care se spunea ca se castiga milioane in doar cateva saptamani! La inceput eram sceptic, cu o investitie de numai 6 lei, imediat m-am gandit ca este o escrocherie dar citind cu atentie articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 1 leu in plic la toate persoanele care erau pe lista. Apoi sa elimini prima persoana de pe lista si tu sa te pozitionezi pe ultimul loc, adica pe locul 6, si lista ramane tot cu 6 persoane. Tot ce ai de facut este sa popularizezi dupa aceea articolul la minim 200 de site-uri, forumuri si nu in ultimul rand la toti prietenii, conostinte, etc.
Dupa ce am studiat chestiunea am hotarat sa incerc, in fond ce aveam de pierdut in afara de 6 lei si 6 timbre. Ghiciti ce s-a petrecut? Intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit CA SE VA OPRI, DAR NU! Banii au continuat sa vina! In prima saptamana am primit 40 de lei, la sfarsitul celei de a doua saptamana aveam 2000 lei, iar in a treia saptamana stransesem 2140 lei! Banii continuau sa vina si sa tot vina. In mod cert s-a meritat investitia de 6 lei si 6 timbre.
Sa va spun cum functioneaza:
Iei 6 coli de hartie in care invelesti cate o bancnota de 1 leu, dupa care le pui in 6 plicuri simple. Pe plicuri treci corect numele si adresele persoanelor pe care la gasesti in lista de mai jos:

1) Miut Sergiu Ionut-str. Elena Farago, bl 172F, et 3, ap 16, sc 1, Craiova, 200279
2) Goga Denisa Mihaela -Str Pacii, nr 10, Filiasi, jud Dolj, 200692
3) Vlad Claudiu Adrian -Str Musetelului, bl.1, ap 10, et 2 Calarasi, Jud Calarasi, 910120
4) Anghel Georgiana-str. bulevardul Unirii, nr.48, bl. 48, sc. 3, ap. 7m Focsani, 620015
5) Kofity Dora, str. Dabolt, nr. 33, loc. Halmeu, Jud. Satu Mare, 447145
6)Radu Marian Alexandru, strada Moise Dobosan Nr116, Timisoara, jud Timis, 300600
BUUNN! Dupa ce termini de pus in plicuri si expediezi plicurile se elimina prima persoana de pe lista si te vei pune cu adresa ta exacta pe pozitia nr.6, astfel cel de pe pozitia 2 va deveni pozitia 1, 3 va ajunge pe 2, 4 pe trei si asa mai departe. SA NU TRISEZI SA TE PUI PE ALTA POZITIE CA VEI AVEA NUMAI DE PIERDUT!
Este bine sa fim seriosi cu totii si sa trimitem plicurile ca toata lumea sa aiba de castigat. Bun! Mai departe salvezi acest text intr-un nou document in word deschis pe calculatorul tau si in acest fel modifici doar pozitia 1 pe care o scoti si te treci pe tine pe pozitia 6, salvezi si incepi sa publici articolul trimitandu-l in primul rind la toti prietenii, apoi pe site-uri de mica publicitate, pe forumuri, la adresele de mail pe care la gasesti.
TINE MINTE : MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200!
Calcule (e simpla matematica si nu minciuna)
Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 5 lei cu numele meu pe pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc samdp

| Florea_Anca_1983 a răspuns:

Buna seara ce afaceri mai merg in Romania 2012?