| Cami2003 a întrebat:

Salutare!
Am, in momentul de față, 3 conturi la CEC bank. Problema e că eu nu am nevoie de ele, iar de unul habar n-am avut până n-am reușit să configurez mobile banking. Am fost săptămâna trecută la bancă, iar o doamna de la ghișeu mi-a spus că îmi poate face pachetul pentru studenți, fara sa îmi închidă contul actual, doar cu schimbarea cardului bancar. Am fost de acord, pentru ca mai apoi sa mă trezesc cu un cont deschis. Este un cont fara comisioane, însă nu îmi este necesar. Nu mi s-a întâmplat niciodată așa ceva și mă simt extrem de prost. O sa merg la alta sucursala și o să închid conturile de care nu am nevoie. Nu mi se pare normal. Problema e că nu am card pentru contul destinat studenților, nu m-a sunat nimeni sa îmi spună dacă am card și nici azi, când am fost, din nou, la CEC, nu mi-au spus că aș avea vreun card de ridicat. Întrebarea mea este: știți dacă pot închide un cont daca nu am cardul pentru acesta? Nu l-am ridicat și nici nu m-au anunțat că aș avea vreun card emis.
Va mulțumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa inchizi orice cont vrei, nu te conditioneaza cu nimic.

| Cami2003 explică (pentru suntserios):

Ok, mulțumesc!
Mă gândeam că poate îmi vor cere să predau cardul, dar, din moment ce nu l-am ridicat, cred că nu va fi nicio problema.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acă pot închide un cont daca nu am cardul pentru acesta? Da.

| Cami2003 explică (pentru sadrian46):

In ordine, mulțumesc!