| Robo97 a întrebat:

(Funda) Am un contract la BCR prin care alocatia mea intra intr-un cont facut de pariniti iar cica peste 5 ani pot sa ii scot adunanduse o suma de 2.000-2.500 lei. As dori sa stiu daca dupa acesti 5 ani (au trecut 4) pot sa imprumut aceeasi suma tot pe un termen de 5 ani. Deci in concluzie sa scot 4.000-5.000 lei si sa imi intre alocatia in continuare ca o rata + comisinul care va trebui platit de parinti. A si as fi curios daca pot scoate acesti bani cu 1-3 luni inainte de termen ceea ce nu prea cred ca se poate. Astept raspunsuri doar de la persoane sigure pe ce spun.Multumesc.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Termenul stabilit trebuie respectat, altfel o sa pierzi dobanda.

| TuguiMihai1 a răspuns:

Relatia lui cu alta tipa nu este problema ta... si a lor...
Daca acum esti intresata de el ar trebui sa ii zici si daca te place ( mai mult ca cealalta ) va renunta la ea petru tine...

| Robo97 explică (pentru TuguiMihai1):

Pe ce lume traiesti malaughing?

| Veromon a răspuns:

Nu se poate. Trebuie sa rogi un parinte sa faca credit pentru tine, iar tu sa le inapoiezi banii din alocatia care o vei primi.

| Bless31 a răspuns:

Haaa? romana sti?

| Robo97 explică (pentru Bless31):

Da. Consideri ca am vreo greseala gramaticala?