| Tau_SuperErou_1995 a întrebat:

^^^Funda^^^ Cine imi poate spune si mie ce inseamna PayPal, cum pot cumpara ceva prin PayPal.

Cel mai important. Castig intr-un mod anume o suma de bani, pe net, si mi se spune ca banii mi se transfera intr-un cont PayPal. Ce inseamna asta mai exact?

6 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Paypal e un sistem de cumparaturi prin carduri. tu traiesti in Romania. daca vrei sa cumperi ceva din afara nici macar sa nu te chinui ca iti pierzi vremea degeaba tongue

| Expertul a răspuns:

PayPal e un card in care iti transferi bani sau ii scoti la bancomat.
Daca castigi pe un site bani sau asa de la o sursa fara incredere de pe internet si iti cere codul de la card nu-ti recomand sa-l dai pentru ca o sa te trezesti cu mii de lei de plata.Tranzactiile pe internet sunt vulnerabile hackerii abia asteapta sa-ti sparga contul ca sa-ti fure bani.

| Tau_SuperErou_1995 explică (pentru Expertul):

Am un blog/un site si pun reclame pe el, la fiecare 1000 vizitatori si la fiecare click pe acel banner se acorda o anumita suma. E de incredere. Dar sunt si minor, in momentul asta am doa run card visa electron de la banca transilvania...sa inteleg ca nu am ce face cu el daca banii mi se dau prin paypal?

| Expertul a răspuns (pentru Tau_SuperErou_1995):

Poti sa-ti transferi banii si pe run card visa (daca poti) sau fa-ti un card paypal si bagati banii pe el SAU poti sa ceri cardul la un prieten sau la parintii tai ca sa transferi banii pe el.

| Tau_SuperErou_1995 explică (pentru Expertul):

Pai asta ma gandeam si eu, daca nu pot sa-mi intre banii direct pe cardul visa...

| Expertul a răspuns (pentru Tau_SuperErou_1995):

Poti