| totElodia a întrebat:

Haideti cu idei! Am de gand sa-mi fac o afacere in Bucuresti, nu conteaza investitia initiala (am posibilitatea sa investesc maxim 800.000 euro). Profitul vreau sa fie de aproximativ 300.000 de euro anual dar nu stiu inca sigur ce sa aleg... Ce parere aveti? In ce ati investi, astfel incat ati stii sigur ca veti obtine acest profit? Vreau raspunsuri concrete (afacerea in sine) happy. Nu vreau sa ma complic neaparat cu o afacere imobiliara.

13 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau dar nu inteleg de ce unii folosesc internetul cu unicul scop de a apela la bovarism. In primul rand am vazut ca nu esti inca la liceu. Apoi, ce investitor gata sa puna la bataie 800.000 euro cauta sfaturi de afaceri pe un site in care media de varsta nu depaseste 15 ani? De asemenea, niciun investitor nu va astepta un profit mai mare de 20% anual (totul e matematica aici). Am facut si inca mai fac PR si am colaborat cu destui investitori si firme si de asta iti spun ca intrebarea ta nu pare a fi decat o aroganta esuata. N-o sa-ti pun acum intrebari de marketing sau management, nu ar avea nici un sens. Recomand deschiderea de cafenele/localuri, cu tematica unica (aduc enorm de multi bani si investitia e sub 100.000, eu fiind PR la un astfel de local o perioada). Desigur ca ceea ce iti spun eu e pur fictiv, dar poti visa ca intrebarea ta e reala...

| Dismally a răspuns:

Tu vrei un profit anual de 300.000 euro la o investitie de 800.000? Slabe sanse sa gasesti asa ceva happy

| totElodia explică (pentru Dismally):

Am cunostinte care au investit doar cateva zeci de mii de euro, si au reusit sa scoata profituri asa mari... Deci e posibil.

| Dismally a răspuns (pentru totElodia):

Nu stiu ce cunostinte ai tu si in ce anume au investit, dar in general nu prea iti scoti banii investiti in 2 - 3 ani happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai crede-ma ca daca ai avea banii aia...(800.000) nu ai mai intrebalaughing ideea e urmatoarea:ca sa ai o afacere de succes trebuie sa fie ideea ta...cand o sa ai ideea ta proprie atunci vei vedea ca o sa-ti mearga si vei intelege de ce am zis chestia asta.Bafta!

| CrazzzyA a răspuns:

Poate deschidem o afacere impreuna, ca ma bate si pe mine gandul... laughing
Nu stiu daca vei putea ajunge la 300.000 de euro pe an, dar cluburile si cafenelele merg cel mai bine. Cel putin asa cred eu. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Adib123 a răspuns:

Aici gasesti cela mai multe idei de afaceri http://3afaceri.blogspot.ro/. Succes!

| DDDonald a răspuns:

Intreaba-l pe cel care ti-a dat baniiwinking

| DDDonald a răspuns:

Ai de facut un plan de afaceri la economie?

| totElodia explică (pentru DDDonald):

Nu. Am terminat scoala.

| DDDonald a răspuns (pentru totElodia):

Nu stiu ce afacere sa iti recomand.dar iti pot recomanda cu toata caldura aceasta carte: http://www.elefant.ro/......61948.html :) Iti urez succes!;)

| DDDonald a răspuns (pentru totElodia):

Am vazut la una din intrebarile tale ca treci in clasa a 8-a si de asta te-am intrebat happy