| JellyBean008 a întrebat:

Hei! As vrea sa fac câțiva bani vara asta, si m-am gândit că aș putea vinde câteva lucruri care nu-mi mai trebuie pe OLX. Întrebarea e: Cum procedez atunci când trimit obiectul la cineva in alt oraș? Trebuie să am încredere că voi primi banii pe acel obiect? :/

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Banii ii primesti. Ori ca ii trimiti produsul respectiv prin curier, ori prin posta, la ridicarea coletului, respectivul este obligat sa dea banii. Daca destinatarul se hotaraste sa nu mai ridice coletul, atunci va trebui sa platesti tu transportul. Cam acesta ar fi singurul risc pentru tine. Tepe primesc mai mult cei care cumpara, nu cei care vand.