| Mercescu_Andreea_1998 a întrebat:

Hei! In ziua de azi cam cat castiga un avocat in Romania?

Răspuns Câştigător
| Anonimmm23 a răspuns:

Depinde de vechimea lui, caliatatea serviciului, cate cazuri are... Ar trebui sa castige in jur de 1.200 lei. Dar poate castiga si mai mult in functie de termenii pe care i-am enumerat mai sus.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Castigurile nete ale avocatilor pot fi foarte diferite, in functie de profesionalism si faima, respectiv de la 1.500-2.000 lei pe luna la zeci de mii de lei sau chiar mai mult pe luna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cat de cunscut esti, prin ce cercuri te invarti, ce influenta ai, unde profesezi, in ce ramura profesezi samd.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult de vechime si de calitatea serviciului.

| GabrielaIoana a răspuns:

Depinde de cat de bun si cunoscut este.

| Mariusflo a răspuns:

Depinde foarte mult cât de cunoscut şi bun este.

| lorena15 a răspuns:

Depindebig grin