| Ancuta7878 a întrebat:

Cam care este salarul care il castiga un avocat in romania? dar in japonia? sau in america (*orice tara * ) plss rasp funda:*

2 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Asa cum ti s-a spus si mai sus, avocatii nu au salariu. Au cazuri de rezolvat in urma carora castiga bani.

| Geass a răspuns:

Nu se poate spune exact cat castiga un avocat pentu ca depinde de fiecare caz pe care il are.Dar fii sigura ca in America si in Japonia se castiga ceva mai substantial decat la noi in Romania.