| credeintine a întrebat:

Hei! Sunt la inceput de viata...si ma gandeam care este cea mai convenabila varianta. Ma refer in domeniul imobiliar. As vrea sa imi achizitionez o locuinta insa nu stiu ce ar fi mai bine. Credit prima casa? Credit imobiliar? Credit casa mea la banca? Voi cum ati ales? Precizez ca nu am multi bani. Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Unii prefera prima casa si altii credit ipotecar.
Cu salarile din tara ai de achitat rarate si nu ai siguranta zilei de maine decat daca ai un serviciu decent si stabil.
De ceva mediocru nu putem sa vorbim, mai trebuie sa iesi si tu, sa-ti mai iei cate ceva, doar nu te chibzuiesti toata viata.
Daca pleci cativa ani in afara, te vei descurca altfel si vei avea alte oportunitati.
Acum tu decizi!

| farryx a răspuns:

Incearca pe cat posibil sa stai departe de creditele la bani... niciodata nu vei vedea o banca care sa nu ia mai mult decat a dat. tu te bucuri ca iei un credit, niste banuti momentan.dar daca nu ai un venit constant, nu ai cum sa achiti acea suma, si vei ramane si dator bancii si fara casa. Momentan doar lucreaza si pune usor ban peste ban sa nu ai nicio grija happy