| ionutz03 a întrebat:

Salutare, sunt un tanar de 21 ani si de trei ani stau cu chirie intr-o garsoniera, de ceva timp ma bate gandul sa imi cumpar o locuinta, problema este ca nu stiu ce sa imi iau o garsoniera sau un apartament big grin ( nu as vrea raspunsuri de genul: depinde cati bani pentru ca oricum pentru amnele o sa fac credit pentru prima casa). Astept un sfat de la voi

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca mai convenabil ar fi un apartament cu 2 camere, nu costa chiar atat de mult in plus si poate te vei gandi la intemeierea unei familii iar a doua oara nu mai ai acces la "Prima casa". Oricum, depinde daca te incadrezi cu salariul pentru plata ratelor la un apartament. Numai bine!

9 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Eu mi-as lua un apartament daca as fi in situatia ta big grin.

| Fanatic a răspuns:

Daca o sa stai singur ...mai bine o garsoniera

| TorenT a răspuns:

Depinde de cat vrei sa locuiesti in casa respectiva. O garsoniera ar cam fi de moment. Daca vrei sa te muti din orasul respectiv este buna, dar daca vrei sa iti faci o viata acolo, mai bun ar fi apartamentul...chiar daca e mai scump, o sa-ti fie mai stabil(parerea mea)

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim20133 a răspuns:

Depinde cati copii vrei sa faci.big grin

| sensssation a răspuns:

Mai bine iti cumperi un apartament. poate pe viitor o sa ai o prietena si o sa iti intemeiezi o familie.Acum...cum crezi si tu:*. Bafta!

| ruru27ian a răspuns:

Un apartement e clar mult mai bun

| anamaria_4821 a răspuns:

Ia-ti o garsoniera. daca ai o iubita no sa fie nevoie s-o alergi mult.stii tu.pup

| Sinnocent a răspuns:

O garsoniera e mai ieftina decat un apartament. Apartamentul il cumperi in ideea in care vrei sa-ti intemeiezi o familie in urmatorii ani... Alte argumente?