| Anonim0078965 a întrebat:

Am nevoie de 500 de euro! Ce imprumut as putea face la banca si unde, avand in vedere ca eu am un salariu modest de 1000 de lei?

3 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Suma de care ai nevoie e destul de mica, in principiu ar trebui sa iti acorde aproape orice banca un astfel de credit. Daca primesti banii pe card mergi la banca la care ai cardul, poate reusesti sa iti faci o descoperire de card. Bafta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact. Dacă cei 1000 de lei nu sunt trecuți pe cartea de muncă, nu-ți dă același credit pe care l-ai primi dacă ar fi trecuți. Totul depinde de suma trecută în cartea de muncă. Cu 1000 de lei oricum poți primi și un credit de 30000 de euro cu programul Prima casă (în unele bănci), deci chiar dacă ți-au trecut mai puțin în cartea de muncă, ai șanse să primești creditul de 500 de euro. Depinde de suma trecută în cartea de muncă și de bancă.

| ishallhelpyou a răspuns:

Trebuie acei 1000 ron să fie trecuți pe cartea de muncă, când te duci să faci împrumut la bancă ei o să-ți ceară o adeverință de salariat, în funcție de suma cotizată la stat și valoarea sa, ar trebui să îți aprobe (sau nu).