| cocainejunker a întrebat:

Hei TPU ^^. Am o intrebare. Cu totii stim situatia financiara din Romania. Tatal meu vrea sa plece in afara, in Anglia. Are studii in drept si lucreaza in domeniu de 18 ani. Va rog sa-mi spuneti ce joburi ar putea gasi. Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| mirunaana a răspuns:

Avocatii castiga bine si acum.plus ca in strainatate nu va lucra in domeniul lui. poate ca zidar, sudor, etc.eu zic s stea acasa

| Savy a răspuns:

Orice in afara de avocatura.

| zacrazy a răspuns:

Depinde de oferta joburilor de acolo... Poate lucra in mai multe domenii, doar sa fie angajat. Succes!

| vigome a răspuns:

Sau poate v-a avea norocul si sa lucreze in domeniul lui. De ce nu? Daca vrem cu adevarat si luptam putem obtine ceea ce vrem. Oricum cel mai greu va fi inceputul apoi toate prin perseveranta si munca vor veni de la sine, sau aproape, ca se mai necesita uneori si un dram de noroc. Joburi, ar putea gasi destul de multe dar si pentru a le gasi trebuie sa caute mult, sa lupte, si sa persevereze. Daca vrea cu adevarat trebuie sa poata. Eu am plecat pe cont propriu, nu a fost greu, a fost foarte greu. Poate nici acum nu e usor, dar evolutia este buna si in Romania voi veni multi ani de acum incolo doar in vacante. Bafta!

| annakarenina a răspuns:

Ar putea fi avocat.

| Bluef4 a răspuns:

Chelner, barman, spalator de vase, asistent(daca are scoala), sofer de taxi, administrator la o scoala... ar mai fi cateva, dar depinde de norocul fiecaruiahappy