| alinutz911 a întrebat:

Buna ziua TPU! Am o intrebare. Ce meserii sunt bine platite in Anglia in afara de medic sau domeniu it? Vreau sa urmez o facultate de drept dar mi se spune ca nu imi voi gasi de lucru in Romania si in strainatate nu prea se poate si vreau sa stiu daca as merge acolo ce as putea face, multumesc dau funda!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Soferii de autobuze castiga 1800 de lire pe luna, aia de autotren cam tot asa sau mai mult, si in rest tot ce tine de constructii sau distribuitor cu duba

| KodrutZ a răspuns:

Tu crezi toate timpeniile care ti se spun? Fii bun si o sa gasesti si aici de lucru. In Anglia e cam orice platit ok, daca stii sa te orientezi si nu visezi sa speli farfurii dar sa stai pe malul Tamisei la trei pasi de turn.

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Domeniul it in general e bine platit cam peste tot, dar si medicii. Depinde ce preferi tu sa faci mai mult, ca ambele sunt cautate. Eu as zice ca it ar fi mai bine, mai ales ca viitorul devine din ce in ce mai "dependent de it"

| Pprofesionistul a răspuns:

Salut! Eu traiesc in Anglia si meseriile sunt f bine platite de exvtatal meu lucreaza mechanic si ia 3500 lire pe luna (multicic) si mama la un azil care ia 2000 lire..Si dentistul ia in jur de 12000 lire.In Anglia pana si munciile de jos sunt platite bine!

| untu a răspuns (pentru Pprofesionistul):

Fals! Depinde cat de mult muncesti, chiar orele suplimentare! Asa ca se calculeaza prestatia muncii pe care le-ati efectuat, deci exista chiar diferenta de salariu, nu doar fix! Asa mai bine sa faci datoria cat de poti de bine!

| untu a răspuns (pentru Pprofesionistul):

Dvs. sa urmezi facultatea de drept si sa ajungi judecator,procuror,grefier si chiar avocat, care meserie va place atat mult, incat sa muncesti de placere, apoi sa muncesti cat de poti mai mult ca sa castigi mai multi bani, asta e o munca bine platita!