| UchihaShisui88 a întrebat:

Hei TPU am o intrebare la care nu am primit un raspuns clar, de ce fetele din ziua de azi se uita doar dupa baieti mai mari cu 6/7 ani sau mai stiu eu cat...? adica nu prea am vazut deloc fata si baiat de aceiasi varsta, decat cu diferente de ani, stiu ca poate este o intrebare mai ciudata si sigur vor veni imediat raspunsurile "esti comunist" dar am nevoie de un raspuns laughing
Funda :*!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Unul din ei trebuie să aibă un pic de experiență!
Pa, pa.

| zurick a răspuns:

Cam ăstea-s principalele motive:
1.Vor ca să pară mai ''cool'' și să se mândrească cu ''prada'' lor mai mare.
2.Consideră că persoanele mai mari decât ei sunt mai mature și vor asta vor ei, maturitate în gândire.
3.Merg pe principiul ''Dragostea există oricare ar fi diferența ''.
4.Se simt mai bine în preajma unei persoane mai ''în vârstă''

| Seby90 a răspuns:

Aia mai mari le zapacesc mai bine. Si in plus ce ar vedea la un mucea de 14 ani care "fumeaza" sa se dea smecher? laughing

| UchihaShisui88 explică (pentru Seby90):

Eu am 17 ani imediat laughing

| Katoteshika a răspuns:

Pentru ca baietii mai mari sunt mai interesanti decat cei de varsta ta.Cu cei de varsta ta poti fi doar prieten.De ce? Pentru ca faceti cam aceleasi chestii si nu prea este ceva atat de interesant.Cu baietii mai mari sunt chestii diferite si te ajuta sa te strecori mai bine prin viata, te pot proteja, baga in grupuri de prieteni smechere etc.

| AndreiRadu00 a răspuns:

Stiu e destul de aiurea dar mai sunt si fetele care nu neaparat sa fie cu citiva ani mai mari trebuie sa stii sa le gasesti