| AndreiAlin707 a întrebat:

Am o problema, acum aproximativ o luna mi-am facut abonament pe un site(nu vreau sa dau nume). Ideea e ca siteul continea poze pe care eu nu le puteam vedea daca nu aveam abonament asa ca mi-am facut unul, cel mai ieftin de vreo 5$. Peste cateva zile ma trezesc ca de pe card a fost achitata o plata in valoare de 170 de lei ca mai apoi sa aflu ca abonamentul meu si-a facut upgrade la cel de 40$ sau cat o fi.Ma rog ideea e ca nu stiu cum sa inchid abonamentul pentru ca atunci cand intru in setarile contului de pe site,apas pe "change payment method" dar zici ca e pus de forma acolo, adica nu se intampla nimic, nu imi apare sa schimb nimic.Ideea e ca vreau sa stiu daca pot anula cumva acest abonament din moment ce de pe site nu pot. Exista vreo alta metoda? Dau funda si raman recunosator, astazi din nou au incercat sa-mi ia 170 de lei de pe card doar ca le-am inghetat.Precizez ca am card de la Revolut.

2 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Așa merge șmecheria cu site-urile alea. Și eu mi-am luat țeapă, era în germană și a trebuit să le trimit niste scrisori în care sa menționez că nu doresc serviciul lor și nu sunt de-acord. Am primit textul de la un avocat. Te sfătuiesc să vorbești cu un avocat și poate gasesti o soluție de genul. Încearcă să-i contactezi prin email și posta cu texte de genul asta. Tine ochii pe contul tău că în fiecare lună o sa încearcă să-ți sustragă banii

| DataScience a răspuns:

Pe revolut ai carduri virtuale ce le creezi in cont de unica folosinta tocmai pentru situatii din astea, de ce ti-ai folosi cardul de cumparaturi pentru chestii online. Foloseste-l doar in supermarketuri si locatii fizice unde e nevoie de el, nu unde nu e nevoie.